ثبت علائم تجاری
می 4, 2020
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
می 4, 2020

در این مقاله از اهمیت ثبت شرکت و شرکت های ثبت شرکت و بررسی هزینه ثبت شرکت خواهیم گفت.

ثبت شرکت

معنی کلمه شرکت از خانواده شریک و شراکت می آید. و در واقع به این معنی می باشد که افرادی دور هم جمع شوند و یک مجموعه را تشکیل دهند که با انجام فعالیت های اقتصادی به یک سودی دست پیدا کنند. بسیاری از کسانی که با یکدیگر شریک شده اند و یک کسب و کار و یا مغازه ای را راه اندازی کرده اند، در واقع به مانند یک شرکت عمل می کنند، اما با این تفاوت که شرکت آن ها به ثبت رسمی نرسیده است.

اگر خود شما بخواهید به تنهایی اقدام به ثبت یک شرکت نمایید، وقت بسیار زیادی از شما گرفته می شود و شما در هزار توی کاغذ بازی گیر خواهید کرد. اما اگر شما کار خود را با یکی از شرکت های ثبتی در میان بگذارید آن ها شما را راهنمایی می کنند تا در کمترین زمان به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت تحت تاثیر فاکتور های بسیار زیادی می باشد. به عنوان مثال می توان گفت که برای ثبت شرکت های سهامی خاص، ثبت شرکت با مسئولیت محدود، و ثبت موسسات غیر تجاری به طور میانگین حداقل سرمایه برای ثبت شرکت یک میلیون ریال می باشد. اما در صورتی که هر چقدر این سرمایه بیشتر باشد بر میزان هزینه ها نیز تاثیر گذار می باشد. انواع شرکت هایی که وجود دارد، هزینه ها و تعرفه های آن ها برای ثبت با یکدیگر متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

برای ثبت یک شرکت باید در دو بخش هزینه کرد. بخش اول شامل هزینه هایی می شود که به اداره ثبت شرکت ها واریز می شود و در واقع جز هزینه های دولتی در نظر گرفته می شود. بخش دوم شامل هزینه هایی می باشد که برای حق الزحمه به شرکت های ثبت شرکت داده می شود.

* هزینه تعیین و استعلام نام شرکت

اولین و مهم ترین بخش برای ثبت یک شرکت انتخاب نام شرکت می باشد که باید حداکثر ۵ اسم سه سیلابی انتخاب شود که ریشه فارسی داشته باشند.

* هزینه تنظیم اساسنامه شرکت و اوراق ثبتی

پس از اینکه نام شرکت استعلام شد و مدارک دریافت شد و آن را در سامانه ثبت شرکت ها بارگزاری شد، نوبت به تنظیم صورتجلسات و اوارق مربوطه می رسد که این کار توسط وکلای موسسه حقوقی های ثبت انجام می شود.

* هزینه پستی ثبت شرکت

پس از اینکه مدارک کاملا تکمیل شدند، باید از طریق باجه های پستی در شهر اقدام به ارسال مدارک کرد.

* هزینه حق الثبت

هزینه حق الثبت با توجه به میزان سرمایه شرکت برای ثبت متغیر می باشد. همانطور که گفته شد هزینه ثبت برای بسیاری از شرکت ها حداقل یک میلیون ریال می باشد. هزینه ها با توجه به میزان سرمایه به صورت تصاعدی متغیر می باشند.

* هزینه در روزنامه محلی

برای ثبت شرکت ها باید دو بار در روزنامه ها ثبت گردد، هزینه ثبت شرکت در روزنامه ها به تعداد خطوط موجود در آگهی بستگی دارد.

* هزینه پاکت، پوشه و دیگر متعلقات پرونده

* هزینه روزنامه رسمی کشور

* هزینه روزنامه رسمی کل کشور

پس از اینکه شرکت ثبت شد و نوبت اول نام آن را در روزنامه درج کرد، نوبت به ثبت نام و پرداخت هزینه آن در روزنامه رسمی کشور می باشد که باید به سایت http://www.rrk.ir مراجعه نمود.

* هزینه حق الوکاله و موسسه

و در آخرین مرحله هزینه ثبت شرکت نوبت به پرداخت هزینه های وکیل و شرکت ثبتی مربوطه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید