صورتجلسه ورود و خروج اعضاء در شرکت به 2 نوع متفاوت تقسیم می شود، اول اینکه منظور از آن ورود و خروج شرکاء یا سهامداران شرکت باشد و دوم اینکه منظور تغییر اعضا هیئت مدیره می باشد.

صورتجلسه ورود و خروج اعضاء در شرکت با مسئولیت محدود به دو صورت امکان پذیر است: ورود و خروج شرکاء به دو صورت امکان پذیر است، اول اینکه از طریق نقل و انتقال سهم الشرکه باشد و دوم اینکه از طریق صورتجلسات افزایش و کاهش سرمایه باشد.

صورتجلسه ورود و خروج اعضاء در شرکت سهامی خاص نیز با دو نوع اول متفاوت است، زیرا در این شرکتها اگرچه ورود شریک همراه با افزایش سرمایه امکان پذیر است، اما خروج شریک و کاهش سرمایه وجود ندارد.

بسمه تعالی

نمونه صورتجلسه در خصوص کاهش/ افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره

در شرکتهای سهامی خاص

مجمع عمومی فوق العاده شرکت………………………………………………….. سهامی خاص به شماره ثبت…………………….. و شناسه ملی …………………. مورخ …………………… ساعت…………………….. با حضور کلیه/اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.

ابتداد در اجرای ماده 101 ق.ت

آقای/خانم…………………………………….. به سمت رئیس جلسه

آقای/خانم………………………………….. و …………………………………. به سمت نظار

آقای/خانم…………………………………… به سمت منشی جلسه انتخاب و رسمیت جلسه اعلام گردید. دستور جلسه کاهش/ افزایش تعداد مدیران و اصلاح ماده اساسنامه.

تعداد اعضاء هیأت مدیره به………………………….. نفرکاهش/افزایش یافت و ماده مربوطه اساسنامه اصلاح گردید.

به آقای/خانم………………………………….. احدی از شرکاء وکالت داده می شود تا ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت هزینه های قانونی و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

مدارک لازم نمونه صورتجلسه ورود و خروج اعضاء

برای صورتجلسه ورود و خروج اعضا در شرکت، مدارک شناسایی تمامی اعضای شرکت، سربرگ شرکت، حضور همه شرکا در جلسه، مهر مخصوص شرکت و مدارک شناسایی خود شرکت لازم است لطفا توجه داشته باشید که این توضیحات برای اطلاع رسانی به شما ارائه شده‌اند و برای اطلاعات دقیق‌تر، با کارشناسان ثبت نیلگون تماس حاصل فرمایید.

مراحل صورتجلسه ورود و خروج اعضاء

برای صورتجلسه ورود و خروج اعضا در شرکت، مراحل متفاوتی وجود دارد که بسته به نوع شرکت ممکن است متفاوت باشد. برای مثال، برای ورود و خروج شرکاء یا سهامداران شرکت با مسئولیت محدود، ورود و خروج شرکاء به دو صورت امکان پذیر است، اول اینکه از طریق نقل و انتقال سهم الشرکه باشد و دوم اینکه از طریق صورتجلسات افزایش و کاهش سرمایه باشد. برای ورود و خروج اعضا در شرکت سهامی خاص، بهترین و تنها راه برای ورود و خروج سهامداران نقل و انتقال سهام می باشد.

صورتجلسه ورود و خروج اعضاء از طریق نقل و انتقال سهم الشرکه

 برای نقل و انتقال سهم الشرکه، باید به دفاتر اسناد رسمی کشور مراجعه کرده و تشریفات قانونی کار را به صورت کامل به انجام رساند. طبق قانون، سهم‌الشرکه نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از بااسم یا بی‌اسم درآید. همچنین سهم‌الشرکه را نمی‌توان به غیر منتقل نمود، مگر با رضایت عده‌ای از شرکا که دست‌کم سه‌چهارم کل سرمایه متعلق به آنها باشد و اکثریت عددی نیز داشته باشند برای ورود و خروج اعضا در شرکت، مراحل متفاوتی وجود دارد که بسته به نوع شرکت ممکن است متفاوت باشد.

برای مثال، برای ورود و خروج شرکاء یا سهامداران شرکت با مسئولیت محدود، ورود و خروج شرکاء به دو صورت امکان پذیر است، اول اینکه از طریق نقل و انتقال سهم الشرکه باشد و دوم اینکه از طریق صورتجلسات افزایش و کاهش سرمایه باشد. برای ورود و خروج اعضا در شرکت سهامی خاص، بهترین و تنها راه برای ورود و خروج سهامداران نقل و انتقال سهام می باشد.

لذا در طول مسیر نیاز به مشاوره داشتید کارشناسان ثبت نیلگون به صورت 24 ساعته و فوری پاسخگو نیاز شما هستند

ثبت نیلگون راه آسان آینده

09128498210

02188419436

لینک های مرتبط

دسته‌ها: ثبت شرکت

1 دیدگاه

استعلام پروانه بهره برداری وزارت صنعت معدن و تجارت · فوریه 14, 2024 در 7:30 ب.ظ

صورتجلسه ورود و خروج اعضاء

دیدگاه‌ها بسته است.