برای دریافت کارت بازرگانی اگر ملک استیجاری باشد باید اجاره نامه هولوگرام دار تنظیم شود و اطلاعات مالک از قبیل کد ملی در سامانه ثبت شود و دارای کاربری اداری-تجاری و یا صنعتی باشد و سند تک برگ بوده و دارای شناسه یکتا باشد.

قولنامه هولوگرام دار چیست؟

قولنامه هولوگرام دار به سندی گفته می‌شود که برای معامله اموال منقول یا اموال غیر منقول تنظیم شده است. این سند در صورتی از اعتبار و آثار قانونی برخوردار می‌شود که توسط خریدار و فروشنده امضا شده باشد.

امضای قولنامه ، نشان دهنده توافق میان طرفین معامله است و باعث انتقال مالکیت مال مورد معامله به خریدار می‌شود. پس از تنظیم و امضای قولنامه باید این سند را در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات به ثبت برسد. پس از آنکه قولنامه در این سامانه به ثبت رسید، برای آن کد رهگیری و هولوگرام صادر می‌شود.

قرارداد هولوگرام دار، یک سند رسمی و قانونی است که برای تضمین صحت و اعتبار معاملات، به وسیله هولوگرام، امضا و مهر شده است.

قولنامه هولوگرام دار دارای کد رهگیری :

پس از ثبت معامله در سامانه ثبت اسناد و املاک کدی 13 رقمی از طریق پیام کوتاه، برای خریدار و فروشنده ارسال می شود که نشان دهنده ثبت و اعتبار معامله انجام شده و همچنین بی مورد بودن ملک مورد نظر است. پس از ثبت و تایید معامله انجام شده قرارداد مربوطه در 3 نسخه چاپ و سپس امضا می شود که هر کدام از این نسخه ها مربوط به یکی از افراد شامل تنظیم کننده ، خریدار و فروشنده می باشد. علاوه بر این در قسمت بالای نسخه ها کد QR چاپ خواهد شد و همچنین برچسب هولوگرام که نشان دهنده اصالت معامله می باشد، چسبانده می شود.

مراجعه به سامانه ایران املاک، با وارد کردن کد ملی و کدرهگیری، استعلام کدرهگیری اجاره نامه

نمونه قولنامه هولوگرام دار دارای کد رهگیری :

قرارداد مکتوبی که بین طرفین قرارداد، فروشنده و خریدار یا به اصطلاح بایع و مشتری تنظیم می شود، و بر اساس این قرارداد، چیزی در مقابل دریافت مبلغی مشخص، فروخته می‌شود، قولنامه می‌گویند. این قرارداد در پایان معامله و پس از ثبت رسمی آن در «سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور» قابل چاپ بوده و دارای 3 نسخه می باشد که دونسخه از آن متعلق به خریدار و فروشنده بوده و نسخه دیگر مربوط تنظیم کننده می باشد.

پس از ثبت معامله انجام شده در سامانه ذکر شده کد رهگیری به عنوان تایید معامله صادر می شود که در برگه قولنامه قابل روئیت می باشد. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این کد در زیر کد QR قرار داشته و یک عدد 13 رقمی می باشد.

نمونه قولنامه هولوگرام دار دارای کد رهگیری

مزایای قولنامه هولوگرام دار دارای کد رهگیری :

 1. جلوگیری از فروش ملک به چند نفر به صورت همزمان
 2. اطمینان از اعتبار و صحت معامله انجام شده
 3. قابل پیگیری بودن قرارداد در مراجع قانونی در صورت لزوم
 4. آگاهی از طرح های شهرداری و قرارگیری ملک مورد نظر در مسیر آنها
 5. آگاهی از میزان بدهی ملک مورد نظر
 6. پایبندی طرفین به مفاد قرارداد به سبب قابل پیگیری بودن قرارداد مورد نظر
 7. برای بهره مندی از برخی طرح های دولت مانند وام ودیعه مسکن، نیاز به ارائه کد رهگیری معامله و تایید آن می باشد.

چه مدارکی برای ثبت قولنامه هولوگرام دار لازم است؟

برای ثبت و تنظیم اجاره نامه با کد رهگیری و هولوگرام به مدارک زیر نیاز است:

 1. صفحه اول شناسنامه موجر و مستاجر و یا تصویر آنها (یا دانستن تاریخ تولد و محل صدور شناسنامه)
 2. کد ملی مالک و مستاجر
 3. کد پستی ملک مورد اجاره
 4. سند ملک (یا دانستن اطلاعات کامل ملک مورد اجاره مانند پلاک ثبتی اصلی و فرعی)
 5. شماره تلفن مالک و مستاجر + آدرس ملک

نکات تکمیلی پیرامون دریافت کد رهگیری املاک:

دریافت کد رهگیری املاک و معاملات مربوطه به عنوان یک ضرورت نیاز به پیگیری مسئولین و همچنین مردم به عنوان افراد حاضر در معامله دارد. دریافت این کد 13 رقمی براحتی امکان پذیر بوده و تنها با ثبت اطلاعات مربوط به معامله، از طریق سامانه مورد نظر قابل دریافت می باشد. در مجموع هنگام دریافت کد رهگیری نکات زیر را مد نظر داشته و بر اساس آن ها اقدامات لازم را انجام دهید:

کد رهگیری یک کد 13 رقمی می باشد که پس از ثبت معامله در سامانه معاملات و املاک صادر می شود.

پس از صدور کد رهگیری در صورتی که شماره همراه طرفین معامله در سامانه ثبت شده باشد کد رهگیری قرارداد برای آن ها پیامک می شود.

دریافت کد رهگیری برای تمامی معاملات ملکی اعم از فروش؛ اجاره و… امکان پذیر می باشد.

برای دریافت کد رهگیری می بایست اطلاعات طرفین و همچنین معامله انجام شده در سامانه ثبت معاملات و املاک کشور ثبت شود.

صدور کد رهگیری با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر می باشد.

کد رهگیری دارای مزایای بسیاری می باشد و دریافت آن را ضروری است.

در صورت نیاز به کد پستی، کد مورد نظر را می توانید از قبوض مربوط به ملک استخراج کنید.

برای اطمینان از صحت کد رهگیری ارائه شده می توانید به سامانه ثبت معاملات و املاک کشور مراجعه کرده و با استفاده از کد ملی خود از صحت معامله و کد رهگیری آن مطمئن شوید.

قرارداد ثبت شده در سامانه ذکر شده قابل چاپ می باشد.

ثبت نیلگون همیشه به دنبال راهی آسان و سریع برای انجام امور مشتریان خود بوده است. لذا برای تنظیم قرارداد قولنامه با کد رهگیری و هولوگرام برای دریافت کارت بازرگانی فقط کافی است با مشاوران ثبت نیلگون تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ثبت نیلگون به صورت 24 ساعته و فوری پاسخگو نیاز شما هستند

09128498210

02188419436

بیشتر بخوانید