با سلام خدمت شما کاربران گرامی. در این پست قصد داریم به شما نحوه اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی برای کارت بازرگانی را آموزش دهیم. اگر شما می خواهید یک شرکت یا یک موسسه را تاسیس کنید، باید ابتدا نام و مشخصات آن را در دفتر ثبت تجارتی اعلام کنید. این کار به شما امکان می دهد که حقوق خود را در برابر قانون و سایر ذینفعان حفظ کنید.

اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی
اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی

اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی

برای اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی، شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- انتخاب نام شرکت یا موسسه: شما باید یک نام مناسب و مشخص برای فعالیت خود انتخاب کنید. نام شما باید با نوع فعالیت و هدف شرکت یا موسسه مطابقت داشته باشد و همچنین نباید با نام های دیگری که قبلا ثبت شده اند، تشابه داشته باشد.

برای اطمینان از این موضوع، شما می توانید به سایت اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید و نام مورد نظر خود را جستجو کنید.

۲- تهیه اساسنامه و مدارک لازم: شما باید یک اساسنامه برای شرکت یا موسسه خود تهیه کنید که حاوی اطلاعات مهمی مانند هدف، سرمایه، سهامداران، مدیران، حقوق و تکالیف آنها باشد. همچنین شما باید مدارک لازم را جمع آوری کنید که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی، عکس پرسنلی، فیش واریز سرمایه، گواهینامه فعالیت و … باشد.

۳- تکمیل فرم های ثبت نام: شما باید به دفتر ثبت تجارتی مراجعه کنید و فرم های ثبت نام را تکمیل کنید. در این فرم ها، شما باید نام و مشخصات شرکت یا موسسه خود را وارد کنید و همچنین اطلاعات مربوط به سرمایه، سهامداران، مدیران و … را ذکر کنید.

۴- پرداخت هزینه های ثبت نام: شما باید هزینه های ثبت نام را پرداخت کنید که بستگی به نوع فعالیت و سطح سرمایه دارد. شما می توانید با چک یا حواله بانکی یا نقد پرداخت کنید.

۵- دریافت پذیرش اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی : پس از انجام مراحل فوق، شما یک اظهارنامه ثبت نام دریافت خواهید کرد که حاوی شماره ثبت و تاریخ ثبت شرکت یا موسسه شما است. این اظهارنامه شما را به عنوان صاحب شرکت یا موسسه معرفی می کند و شما می توانید با آن به فعالیت خود ادامه دهید.

پذیرش اظهارنامه تمدید دفتر ثبت تجارتی

مهلت پذیرش اظهارنامه تمدید دفتر ثبت تجارتی شما تا پایان روز ۳۰ بهمن ماه سال جاری می‌باشد. لذا خواهشمند است در صورت تمایل به ادامه فعالیت خود، اقدامات لازم را برای تکمیل و ارسال اظهارنامه مذکور به دفتر ثبت اسناد و املاک تجاری انجام دهید. در غیر این صورت، دفتر ثبت تجارتی شما به صورت خودکار منقضی شده و حقوق و مسئولیت‌های ناشی از آن برای شما بطور کامل سقوط خواهد کرد.

اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری برای کارت بازرگانی

در این بحث قصد داریم به شما نحوه تهیه و تکمیل اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری برای کارت بازرگانی را آموزش دهیم. این اظهارنامه یکی از مدارک لازم برای درخواست کارت بازرگانی است که باید توسط متقاضی به اتاق بازرگانی ارائه شود. این اظهارنامه شامل اطلاعات مربوط به نام، نشانی، شماره ثبت، شماره ملی، شماره تلفن و فکس، نوع فعالیت، محل فعالیت و سایر مشخصات دفاتر تجاری متقاضی است. برای تکمیل این اظهارنامه باید به موارد زیر توجه کنید:

  • ابتدا پلمب دفاتر را اخذ نمایید
  • اطلاعات را با دقت و صحت کامل وارد کنید
  • قسمت تجارت داخل و تجارت خارجی را در سامانه انتخاب کنید
  • بهتر است که عبارت واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی را قید نمایید

کارشناسان ثبت نیلگون به صورت 24 ساعته و فوری پاسخگو نیاز شمادر خصوص اظهارنامه ثبت نام در دفتر ثبت تجارتی هستند

09128498210

02188419436

بیشتر بخوانید


1 دیدگاه

گواهی پلمپ دفاتر برای کارت بازرگانی · فوریه 8, 2024 در 5:58 ب.ظ

نحوه درخواست گواهی پلمپ دفاتر و تکمیل فرم اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری

دیدگاه‌ها بسته است.