در این مقاله به بررسی سامانه ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود می پردازیم

سامانه ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

شرکت های بازرگانی، شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت آن ها (بند 2 اساسنامه) موارد مربوط به امور بازرگانی صادرات و واردات قید گردیده باشد.
موضوع بازرگانی عبارت است از: انجام خرید، فروش، توزیع، صادرات و واردات کلیه ی کالاهای مجاز بازرگانی، اخذ و اعطای نمایندگی شرکت در کلیه ی نمایشگاه ها و سمینارها و همایش های داخلی و خارجی.
بنابراین ملاک اصلی برای بازرگانی بودن یک شرکت موضوع فعالیت شرکت است.

ثبت شرکت بازرگانی به دو نوع شرکت بازرگانی سهامی خاص و ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود امکان پذیر می باشد.

سامانه ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود:

 1. وجود حداقل 2 نفر عضو
 2. حداقل سرمایه 10.000.0000 ریال
 3. تعهد با پرداخت کل سرمایه
 4. حداقل سن مدیر عامل شرکت باید 23 سال باشد.
 5. گواهی عدم سوپیشینه از سامانه ثنا قوه القضائیه
 6. کدپستی منزل و کدپستی دفتر متفاوت
 7. شماره موبایل سندی به نام مدیرعامل و سایر اعضاء

مدارک ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود:

 • کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی)
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • امضاء اقرارنامه
 • مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

سپس نسبت به تهیه ی شرکتنامه (برای شرکت های مسئولیت محدود)، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت اقدام نمایید و با ورود به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها به نشانی www.sherkat.ssa.ir، مراحل ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود را گام به گام طی کنید و مدارک نامبرده را در سامانه بارگذاری کنید.

با مراجعه به قسمت پذیرش تاسیس در سامانه سامانه ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود، نوع شخصیت حقوقی، اطلاعات متقاضی و سایر اطلاعات خواسته شده نظیر سرمایه شرکت و سمت افراد را درج نمایید و نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت) مورد نظر اقدام نمایید. بدین منظور، در قسمت اسامی درخواستی، پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید. جهت انتخاب نام، نام هایی را انتخاب کنید که:
الف) خارجی نباشد،
ب) قبلاَ به ثبت نرسیده باشد
ج)دارای معنا و مفهوم باشد
د) با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.

و در انتها پس از بازبینی اطلاعات چنانچه مطالب را درست وارد کرده اید بر روی گزینه پذیرش نهایی کلیک کنید.
با تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه، کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده می پردازد. در صورتی که دارای نقص باشد برای شما درسامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید ودر صورت عدم نقص اطلاعات، آن را تاًیید می کند.

چنانچه مطالب تایید شده بود، در گام بعدی نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید. پس از ارسال پستی، شماره مرسوله از طریق سامانه وارد پرونده می شود.

با ارسال مدارک، اگر مدارک تقدیمی کامل بود و نقصی نداشت کارشناس مربوطه مدارک را به قسمت ثبت دفاتر ثبت شرکت ها تحویل و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و درج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام خواهد کرد. یک نسخه از مدارک در بایگانی اداره ثبت نگاهداری و نسخه دیگر از مدارک بعد از مهر شدن تحویل متقاضی می شود. سپس کارشناس مربوطه، پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.

در این مرحله باید برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق اینترنتی و غیر حضوری جهت درج در روزنامه اقدام نمایید. درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آخرین مرحله جهت ثبت شرکت می باشد.
در انتها، شایان ذکر است متقاضیان محترم می توانند مدارک تهیه شده را به کارشناسان ما ارائه دهند و باقی مراحل را به ما بسپارند.

پس از ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام نمایید.

شرایط اخذ کارت بازرگانی عبارتند از:
کارت بازرگانی به هر 2 صورت حقیقی و حقوقی قابل اخذ می باشد.


شرایط دریافت کارت بازرگانی:
الف)اشخاص حقیقی:

 1. داشتن حداقل 21 سال تمام
 2. داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان
 3. داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 4. نداشتن محکومیت موثر کیفری
 5. داشتن سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی به تایید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی یا ارائه مدارک دانشگاهی یا داشتن مجوز تولید از یکی از وزارتخانه های تولیدی
 6. داشتن محل کسب متناسب با رشته فعالیت،اعم از ملکی یا استیجاری
 7. داشتن دفاتر قانونی و اظهارنامه ثبتی
 8. عدم اشتغال تمام وقت و همچنین رابطه استخدامی با وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و قوای سه گانه
 9. عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب

ب)اشخاص حقوقی:

 1. مدیران شرکت های تعاونی و شرکت های دولتی و شرکت های موضوع قانون حفاظت صنایع مشمول محدودیت نداشتن رابطه استخدامی با دستگاه ها و سازمان های دولتی نمی باشند.
 2. مدیران عامل و رئیسان هیئت مدیره شرکت ها باید دارای پروانه کار و اقامت معتبر بوده و سابقه ی محکومیت موثر کیفری نداشته باشد.
 3. مدیران شرکت های دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت های قانون حفاظت صنایع که حکم مدیریت آنان توسط سازمان های دولتی صادر شده باشد از ارائه گواهی نداشتن محکومیت کیفری معافند.
  شرکت ها نیز باید دارای شرایط ذیل باشند:
  عدم ورشکستگی به تقصیر، داشتن محل کسب مناسب با رشته فعالیت (ملکی یا استیجاری)، داشتن دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه ثبتی.

جهت مشاوره و اجرای ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود با همکاران ما در ثبت نیلگون تماس بگیرید.

09128498210

02188419436

بیشتر بخوانید